ZAJÍMAVOSTI, NOVINKY, UPOZORNĚNÍ...

PF 2017

MUSÍTE PLATIT POPLATKY ZA ROZHLAS A TELEVIZI, KDYŽ NA NĚ NEMÁTE?

Každá domácnost, kde se přijímá televizní a rozhlasový signál (ať už v rádiu, v televizi, v počítači či kdekoliv jinde[1]) musí každý měsíc uhradit televizní (135 Kč) a rozhlasový poplatek (45 Kč). Pokud tento poplatek nehradíte (a měli byste), HROZÍ VÁM POKUTA: 5 000 Kč za neplacení rozhlasového poplatku, 10 000 Kč za neplacení televizního poplatku[2].   Od těchto poplatků ale můžete být v určitých...

Exekučně snížit důchod a pak ještě obstavit účet se zbytkem důchodu? UŽ NELZE!!!

Ústavní soud vydal logické, byť přelomové rozhodnutí. Není možné, aby byl dlužníkovi exekučně snížený příjem zasílaný na účet, znovu obstaven. Jinak řečeno – věřitel má samozřejmě právo na splátku/vrácení dluhu, ale musí k tomu dojít zákonným postupem. Pokud tedy již jednou zasáhne exekutor u příjmu (např. tím, že prostřednictvím ČSSZ ponechá z důchodu nezabavitelné minimum), musí dále vyplacený důchod nechat...

Úřad práce může přispět na dojíždění za prací mimo svoji obec až 3 500 Kč měsíčně

Úřad práce může přispět na dojíždění za prací mimo svoji obec. Příspěvek se poskytuje dle § 106 zákona o zaměstnanosti v rámci Aktivní politiky zaměstnanosti. Příspěvek se poskytuje až od vzdálenosti 10 kilometrů, ale pokud by mezi bydlištěm a místem výkonu práce neexistovalo pravidelné spojení veřejnou dopravou, pak lze přiznat příspěvek i při kratší vzdálenosti. měsíční příspěvek vzdálenost pracoviště do 10 km...

Úřad práce může přispět na přestěhování se za prací (nad 50 km) až do výše 50 000 Kč

Úřad práce může přispět na přestěhování se za prací (nad 50 km) až do výše 50 000 Kč Příspěvek se poskytuje dle § 106 zákona o zaměstnanosti v rámci Aktivní politiky zaměstnanosti. Příspěvek není nárokový a může být poskytnut pouze žadateli, u kterého jsou splněny následující předpoklady[1]: Žadatel nastoupil do uvedeného zaměstnání mimo místo svého původního trvalého pobytu, které bylo současně jeho bydliště rozhodné...

Pojišťovna VZP mění úhradu inkontinenčních pomůcek

Od 1.11.2016 míní Všeobecná zdravotní pojišťovna změnit úhradu inkontinenčních pomůcek. Jak je blíže popsáno ZDE, neměla by se podle vyjádření VZP úhrada dotknout těch, kteří opravdu pomůcky potřebují. Nicméně VZP počítá se spoluúčastí pacienta ve výši 800 – 5 600 Kč ročně (podle stupně poruchy).   Upozorňuji, že podobný tah již v minulosti VZP zkusila a obdobně...

Jak vysoký se vyplácí příspěvek na auto? Hradí Úřad práce nějaké kompenzační pomůcky?

V roce 2015 vyplatil ÚP nejnižší příspěvek na auto ve výši 4 000 Kč (s tím, že tento příspěvek je poskytován na 10 let). Jako nejvyšší příspěvek však poskytl celých 200 000 Kč. Průměrně vyplácel 155 337 Kč. Stáhněte si zdarma STATISTIKU počtu vyplacených kompenzačních pomůcek v letech 2014 – 8/2016.   Úřad práce přispívá na konkrétní kompenzační pomůcky...

Nezletilí nemocní celiakií nemají nárok na příspěvek na péči

Na stránkách Nejvyššího správního soudu se dočtete o přelomovém rozhodnutí, které u nezletilých celiaků určuje, že pro potřeby posouzení příspěvku na péči je v pořádku, když dojde k uznání nezvládání životních potřeb: stravování a osobní aktivity. Nicméně že již není důvod k uznání nezvládání péče o zdraví, jakožto třetí životní potřeby, neboť zvýšená péče z důvodu diety je již zahrnuta v životní potřebě stravování....

Chystané změny zákona o sociálních službách (2017)

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR připravilo a prezentovalo záměr rozsáhlé změny zákona o sociálních službách (zákona č. 108/2006 Sb.).   ZDE si můžete stáhnout prezentaci vydanou MPSV ČR v 1. polovině roku 2016 a zároveň znění připravované novely zákona (původní znění se zanesenou novelizací).   PŘIPRAVOVANÁ NOVELA BY MĚLA PŘINÉST ZMĚNY:   Rozšíření působnosti státní správy v oblasti sociálních služeb...

Účetní i finanční úřady mohou chybovat

ÚČETNÍ I FINANČNÍ ÚŘADY MOHOU CHYBOVAT, pokud by u postiženého dítěte (do 18 let) s invalidním důchodem odmítli uznat daňové zvýhodnění na vyživované dítě. DAŇOVÉ ZVÝHODNĚNÍ (SLEVA, BONUS) NA DÍTĚ V současnosti se mi dostal dotaz, zda za nezletilé dítě (věk do 18 let), kterému by byl přiznán invalidní důchod III. stupně a je držitelem ZTP/P , lze i nadále uplatňovat daňové zvýhodnění za vyživované...

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie